Switch to EN

Cascara - co to jest?


Jeśli znalazłeś się na blogu KOKO Kombucha, to z pewnością jesteś entuzjastą oryginalnych smaków. Dlatego mamy dla Ciebie naszą najnowszą propozycję, która Cię zachwyci! Przypadnie do gustu szczególnie kawoszom, więc jeśli lubisz kawę, to koniecznie musisz tego spróbować. A jeśli nie lubisz… to jest to coś znacznie ciekawszego, co ma szansę podbić Twoje serce. Poznaj napój o nazwie cascara, który jest alternatywą dla tradycyjnej kawy i w zasadzie to bliżej mu do herbaty, na bazie której przygotowujemy pyszną kombuchę cascara.Co to jest cascara?To skórka pozyskiwana z ziaren kawowca; surowiec, który my wykorzystujemy jest najwyższej jakości. Samo słowo cascara pochodzi z języka hiszpańskiego i oznacza właśnie „skórkę”. Cały sekret tkwi w tym, że ziarna otoczone są taką skórką, którą podczas ich obróbki się zdziera, a ziarna pozostawia do wyschnięcia (najlepiej na słońcu), aby później otrzymać z nich kawę. Skórkę z ziaren można zaparzyć tak jak herbatę i dzięki temu otrzymać napar o przyjemnie owocowym smaku, lekkiej kwaskowości wpadającej w słodycz i niskiej zawartości kofeiny.

Dzięki delikatnemu smakowi, przypominającemu nieco suszone śliwki, jabłka i miód, cascara świetnie sprawdzi się latem jako orzeźwiający napój. Oczywiście, jeśli tylko Ci zasmakuje, możesz cieszyć się nim przez cały rok - również zimą!
„Kawowa” kombucha, czyli na bazie cascary
Tego jeszcze nie widziałeś, a właściwie nie smakowałeś – to wariant kombuchy, którego jeszcze nie było na naszym rynku. Na bazie naparu ze skórki od kawy (który przygotowujemy sami, od początku!) tworzymy jedyną w swoim rodzaju kombuchę. Jest naturalna, przygotowana na bazie doskonałej receptury z prawdziwym grzybkiem herbacianym (SCOBY) i włożyliśmy w nią całe serce. Nie ma tutaj żadnych dodatkowych aromatów i innych soków - cały smak wyciągamy z cascary i wzbogacamy nim naszą kombuchę. Jeszcze więcej orzeźwienia, jeszcze więcej oryginalnego smaku, jeszcze więcej wspaniałych właściwości w jednej butelce!

Przyznaj, że jesteś zaintrygowany tym połączeniem. Nie czekaj więc i spróbuj, a już od pierwszego łyku ugasisz pragnienie i zakochasz się w owocowych nutach - KOKO Kombucha czeka!


Kup koko kombuche

Sprawdź również nasze pozostałe produkty

KOKO Kombucha Klasyk Żywa Herbata
Kup Teraz

Klasyk, 330 ml

KOKO Kombucha Imbir Żywa Herbata
Kup Teraz

Imbir, 330 ml

KOKO Kombucha Yerba Żywa Herbata
Kup Teraz

Yerba, 330 ml

KOKO Kombucha Cascara Żywa Herbata
Kup Teraz

Cascara, 330 ml