Switch to EN

Co warto pic podczas upałów?


Zbliża się lato, gorące słońce, wysoka temperatura – dla zdrowia i dobrego samopoczucia należy pamiętać o codziennym nawadnianiu! Nasze organizmy pracują na zwiększonych obrotach, więc nie można ich pozostawić “samymi sobie”. Dzisiaj przeanalizujemy, co najlepiej nawadnia, a więc i co warto pić latem. Czy będzie to zwykła woda, a może herbata? Czy może lepiej jest postawić na izotoniki? A co z tak wyjątkowym napojem, jak kombucha? Odpowiedzi na te pytania poznasz w dzisiejszym artykule.Woda to podstawa?Według powszechnego przekonania, w upały najlepiej jest pić wodę. Naturalnie, wodę należy pić codziennie, natomiast należy pamiętać, że z wodą też nie można przesadzić. Nie zawiera żadnych składników odżywczych, a spożywana w zbyt dużych ilościach (tak, nawet wodę można przedawkować) powoduje wypłukiwanie elektrolitów. Dlatego lepiej jest pić ją wzbogaconą w dodatkowe składniki; czyli zamiast wody - postawić na zdrowe napoje.

Jeśli wybierałbyś się na pustynię, zapewne w pierwszej kolejności spakowałbyś wodę. Tutaj Cię zaskoczymy! Beduini na pustyniach piją herbatę miętową, a w dodatku gorącą. Po to, by dostosować temperaturę swojego ciała do otoczenia i nie wypłukiwać elektrolitów. W naszym klimacie nie panują aż takie upały, jak na pustyni, więc jeśli nie masz ochoty na gorący napój - pozostań przy chłodnym, ale polecamy zamiast wody herbatę.
Kombucha – inne spojrzenie na herbate
A gdyby tak... zwyczajną herbatę wymienić na wyjątkową, z witaminami? Polecamy Ci gotowe rozwiązanie: kombucha w szklanych butelkach! Działa podobnie jak izotonik: dobrze nawadnia, przyjemnie orzeźwia i zawiera substancje odżywcze, ale w przeciwieństwie do izotoniku – jest naturalna i nie zawiera chemicznych dodatków.

Kombucha to fermentowana herbata o słodko-kwaśnym smaku przypominającym jabłko, cydr, cytrusy. Natomiast smak ten jest tak wyjątkowy, że musisz spróbować, by się o tym przekonać! Nasza KOKO Kombucha powstaje na bazie ekologicznej herbaty - yunnan i sencha albo na bazie Yerba Mate. Zastanawiasz się, ile butelek KOKO Kombuchy możesz wypić dziennie? Odpowiadamy: nawet 4 butelki. Nie czekaj i spróbuj już dziś, a nie będziesz chciał wrócić do picia zwyczajnej, nijakiej wody!


Kup koko kombuche

Sprawdź również nasze pozostałe produkty

KOKO Kombucha Klasyk Żywa Herbata
Kup Teraz

Klasyk, 330 ml

KOKO Kombucha Imbir Żywa Herbata
Kup Teraz

Imbir, 330 ml

KOKO Kombucha Yerba Żywa Herbata
Kup Teraz

Yerba, 330 ml

KOKO Kombucha Cascara Żywa Herbata
Kup Teraz

Cascara, 330 ml