Switch to EN

Czy znasz najwazniejsze własciwosci kombuchy?


Jeśli trafiłeś tutaj, to prawdopodobnie jesteś miłośnikiem zdrowego trybu życia i/lub lubisz próbować nowinek ze świata zdrowej żywności. Jeśli wcale tak nie jest, to zapraszamy Cię, byś dołączył do grona takich osób! Nie ma tutaj wielkiej filozofii. Przedstawiamy Ci kombuchę - prosty napój o ciekawych właściwościach, który wcale nie jest wymyślną innowacją na rynku. Od wieków jest dobrze znany w dalekowschodniej kulturze, a niedawno przywędrował i do nas. Usiądź wygodnie, a my opowiemy Ci, dlaczego warto go pić.


Kombucha – co to jest?


To lekko gazowany napój... stop! Odepchnij swoje skojarzenia związane z gazowanymi napojami, ponieważ kombucha to w pełni naturalny wyrób, a nasza firma produkuje go bez żadnych dodatków, bez barwników, wzmacniaczy smaku i aromatów. Lekki gaz to naturalnie uzyskiwany efekt.

Prawdziwy produkt, czyli taki, jakim chcemy się dzielić z Tobą, to słodka herbata poddana procesowi fermentacji. Proces ten jest możliwy dzięki umieszczeniu w niej specjalnego grzyba herbacianego (wyselekcjonowane kultury bakterii). Fermentacja trwa 7-14 dni. Nasz produkt nie jest pasteryzowany i jest całkowicie surowy, dlatego nazywamy go “żywym”. Umieszczany jest w szkle, więc nie przenikają do niego żadne szkodliwe związki. Bakterie, które wytwarzają się w procesie fermentacji i pozostają żywe w napoju to cały sekret - klucz do sukcesu kombuchy. Jego podstawową właściwością jest doskonałe gaszenia pragnienia i orzeźwienie (dzięki lekko cierpkiemu i kwaśnemu smakowi). To jednak nie wszystko!


Od bakterii sie zaczyna i na bakteriach sie konczy


Kombucha zawiera wiele elementów, które to mogą mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Na przykład kwasy organiczne, witaminy z grupy B oraz witaminę C. Dzięki stałej obecności rozwijających się, żywych kultur bakterii i drożdży, napój może wspierać mikroflorę bakteryjną jelit i wspomagać procesy trawienne. Sięgnij po szklaneczkę przy antybiotykoterapii, problemach z trawieniem i wysokim cholesterolu! Ze względu na dużą zawartość witamin, polecamy ją osobom z osłabioną odpornością i dzięki temu też świetnie sprawdza się nie tylko latem na orzeźwienie, ale i zimą jako tarcza przeciw przeziębieniom.

Zatem zapraszamy Cię do naszego sklepu KOKO Kombucha, życzymy smacznego i... na zdrowie!


Kup koko kombuche

Sprawdź również nasze pozostałe produkty

KOKO Kombucha Klasyk Żywa Herbata
Kup Teraz

Klasyk, 330 ml

KOKO Kombucha Imbir Żywa Herbata
Kup Teraz

Imbir, 330 ml

KOKO Kombucha Yerba Żywa Herbata
Kup Teraz

Yerba, 330 ml

KOKO Kombucha Cascara Żywa Herbata
Kup Teraz

Cascara, 330 ml